WILD POWER
FIGHT
ACADEMY

K1Team Kraków to sekcja sportów walki, założona we wrześniu 2016 roku przez jej twórcę i głównego trenera Monikę Matyjewicz (profil na fb Monique Matyjewicz) byłą zawodniczke K1 Full Contact, wielokrotną zdobywczynie MP i PP.,zajmująca się tym sportem od 1998 roku, trenującą  pod okiem Mistrza Świata Oyama Karate Andrzeja Pierzchaly. Sekcja do kwietnia 2018 roku działała w klubie Power2fit a następnie przeniosła się ze swoją działalnościż do WILD Power Gym, działając obecnie pod wspólna nazwa Wild Power K1 Team Kraków.


Sport w tym sporty walki, pozwalają być szybkim, silnym i opanowanym, zadowolonym z życia, spełnionym człowiekiem, realizującym krok po kroku swoje cele z uśmiechem na ustach. Motto jakim się kieruje nasza trener to słowa Muhammada Ali:”w ringu lub poza nim nie ma nic złego w upadku na kolana. Problem pojawia się wtedy, gdy z nich nie wstajesz”. 


Od początku działalności sekcji K1Team Kraków mamy na koncie wychowanków amatorskich Mistrzostw Polski oraz Świata jednej z federacji kickboxingu, zawodników zdobywajacych liczne trofea na zawodach ligowych, oraz udziały w galach zawodowych na których zaczynamy odnosić sukcesy. Gwarantem sukcesu jest ciężka praca, talent to tylko dodatek. Chcesz spróbować swoich sił? Zapraszamy do naszego Teamu!

Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Celem walki jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem poprzez zadawanie mu kontrolowanego bólu (dźwignie) bądź pod groźbą utraty przytomności – z bólu lub od duszenia. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń.


Brazylijskie jiu-jitsu opiera się na chwytach. Dominują w tej dyscyplinie dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Uderzeń się nie stosuje. Ćwiczą je jednak zawodnicy przygotowujący się do turniejów mieszanych sztuk walki. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika. Jednym z elementów charakterystycznych dla brazylijskiego jiu-jitsu jest tzw. garda. Garda polega na objęciu nogami przeciwnika stojącego lub klęczącego przez zawodnika leżącego. Stosuje się też tzw. dosiad, który polega na siedzeniu okrakiem na leżącym przeciwniku.


Ponieważ brazylijskie jiu-jitsu opiera się na chwytach, koncentruje się na walce z jednym nieuzbrojonym przeciwnikiem. Przydaje się, gdy zachodzi potrzeba unieruchomienia przeciwnika i pokonania go bez wyrządzenia mu poważnego uszczerbku na zdrowiu (duszenia, dźwignie). Brazylijskie jiu-jitsu cały czas się rozwija i dostosowuje do realiów dzisiejszych zagrożeń. System opracowany przez Graciech powstał również z myślą o samoobronie. Nie ogranicza się jedynie do chwytów i dźwigni w parterze, ale również przygotowuje do obrony przeciwko uderzeniom ostrym narzędziem (walory tego systemu doceniła policja i wojsko). Jednakże zawodnicy ćwiczący pod kątem rywalizacji sportowej nie ćwiczą pewnych technik, które, choć brutalne (np. kopnięcie w krocze, cios w oczy, ciosy kantem dłoni), znajdują zastosowanie w samoobronie. Nie trenują też walki z wieloma przeciwnikami.

Boks jest dyscypliną sportową polegającą na bezpośredniej walce na pięści dwóch zawodników, według określonych zasad przy ograniczonym polu uderzeń . Jest to jedyna dyscyplina ujęta w programie igrzysk olimpijskich , której istotą jest wykazanie wyższości nad przeciwnikiem przy pomocy bicia. W ciągu wieków podejmowano próby łagodzenia brutalności tego sportu poprzez wprowadzenie chociażby ściśle określonych reguł walki, jednak samego elementu bicia nie da się wyeliminować gdyż nie była by to już ta sama dyscyplina sporu. Boks należy do najstarszych sportów świata.

Filozofia judo stworzona przez prof. dr. Kano opiera się głównie na kilku zasadach:

  • czynić tak, aby było jak najbardziej efektywne współdziałanie ciała i umysłu;
  • jū yoku gō wo seisu – „elastyczność dobrze kontroluje sztywność”; ustępować, aby zwyciężyć (inaczej: jeśli ktoś cię pcha, to go pociągnij; jeżeli cię ciągnie, to go pchnij);
  • seiryoku-zen’yō – maksimum skuteczności przy minimum wysiłku; „dobre użycie własnej energii” nie oznacza użycia siły do zniszczenia czy zastraszenia oponenta, ale do uczynienia czegoś użytecznego w świecie;
  • jita-kyōei – czynić dobro nawzajem, dla dobra ogółu; ufać sobie nawzajem i pomagać, tak wspólnie dążyć do pomyślności;
  • „Godne wykorzystanie ludzkich wysiłków” i „wzajemny dobrobyt” są podstawowymi zasadami aktywności społecznej
  • doskonalić samego siebie.

Kickboxing dla dzieci ma formę zabawy, gdzie wykorzystywane są elementy boksu i kopnięć. W zależności od wieku dziecka oraz predyspozycji fizycznych można stosować mniej lub bardziej zaawansowane ćwiczenia nastawione zarówno na kształtowanie prawidłowych technik kickboxingu, a także ćwiczeń korygujących postawy ciała oraz poprawiające gibkość, zwinność i koordynację ruchową.


Jak wiadomo dzieci mają niepohamowaną chęć do ruszania się. Ten zapał warto wykorzystać jako trening dla ich ciała, co przełoży się na późniejsze lata. Aktywność fizyczna pomaga wykształtować mocne mięśnie, które chronią stawy przed obciążeniami i urazami, poprawia przemianę materii, wydolność oraz kształtuje cechy motoryczne, do których należy: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość i koordynacja ruchowa.


Zajęcia sportowe kształtują także charakter dziecka. Dużą rolę w procesie szkolenia odgrywa trener – nie chodzi tu tylko o odpowiedni plan treningowy, ale także wartości, których ten człowiek będzie naprawdę uczył. Czy agresji i zwyciężania za wszelką cenę, czy także kontroli nad sobą, nad własnymi impulsami, systematycznością, pokorą i wytrwałością, zdrową rywalizacją oraz pewności siebie. W kickboxingu odpowiednie nastawienie do tej dyscypliny jest bardzo ważne.

WILD POWER FIGHT TEAM

Sebastian Jagielski

Instruktor -Trener

Od dziecka był wychowywany w sportowej atmosferze, dorastał zaabsorbowany legendą Bruce Lee i jako 13 latek rozpoczął treningi Kung Fu styl Choy lee fut pod okiem Grzegorza Ciembroniewicza.

Będąc nastolatkiem szukającym swojej drogi otarł się o wiele dziedzin sportu. W 1995 r. rozpoczął trening full contact Karate w formule K-1 w krakowskim stowarzyszeniu Oyama Karate, pod okiem Andrzeja Pierzchały‚ ówczesnego Mistrza Świata Oyama Karate. Chcąc nadrobić stracony czas pomógł swojemu ojcu (Andrzej Jagielski) w otwarciu prywatnej szkoły bokserskiej „CHAMPION”, gdzie równolegle z treningami K-1 podnosił swoje umiejętności z zakresu technik bokserskich. W 1998 r. zdobył „Złote Rękawice” w kategorii seniorów waga 60 kg. Niestety z racji na trudny czas dla polskiego sportu i brak możliwości dalszego rozwoju „zawiesił rękawice na kołku”

Katarzyna Dróżdż

Instruktor -Trener​

Ze sportami walki związana jest od 6 lat. Zaczynała od mma jednak z czasem bardziej polubiła sporty stójkowe i na ich rozwoju się skupiła .Tutaj zaczynała od boksu z czasem zaraziła się też pasją do kickboxingu i tak już zostało.

Z K1 Team Sporty walki Kraków związana jest od 3 lat do tej pory udało jej się zdobyć złoto na Mistrzostwach Silesia Samuraj International w 2018 i srebro na amatorskich Mistrzostwach WKN w 2018 roku.
Cały czas się rozwija i wierzy że cieżka praca i ambicje zaowocują w ringu.

Kasia Dróżdż od września poprowadzi treningi najmłodszych adeptów Kickboxingu:
SOBOTA:
9:00 – Kickboxing Junior (11-15lat) – gr. zaawansowana
10:15 – Kickboxing Kids (7-11lat) – gr. zaawansowana
11:30 – Kickboxing Kids (7-15lat) – gr. początkująca

GRAFIK ZAJĘĆ

Godzina Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
17:30 KICKBOXING
KIDS
KICKBOXING
KIDS
18:30 CAPOEIRA
Początkująca
KICKBOXING
JUNIOR
KICKBOXING
JUNIOR
19:00 CAPOEIRA
Początkująca
19:30 CAPOEIRA
Zaawansowana
BOKS
Zaawansowana
BOKS
Zaawansowana
20:00 CAPOEIRA
Zaawansowana
20:15 KICKBOXING
DLA KOBIET
20:30 BOKS
Początkująca
BOKS
Początkująca
21:00 KICKBOXING
DLA KOBIET

Darmowy pierwszy trening!

Imię Nazwisko

Telefon

Wiadomość

Wysłanie wiadomości jest równoznaczne z akceptacją zgody na przetwarzanie danych osobowych. Więcej o przetwarzaniu danych znajduje się tutaj. Wild Power Gym Kraków wykorzystuje pliki cookies, korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.