WILD POWER
FIGHT
ACADEMY

K1Team Kraków to sekcja sportów walki, założona we wrześniu 2016 roku przez jej twórcę i głównego trenera Monikę Matyjewicz (profil na fb Monique Matyjewicz) byłą zawodniczke K1 Full Contact, wielokrotną zdobywczynie MP i PP.,zajmująca się tym sportem od 1998 roku, trenującą  pod okiem Mistrza Świata Oyama Karate Andrzeja Pierzchaly. Sekcja do kwietnia 2018 roku działała w klubie Power2fit a następnie przeniosła się ze swoją działalnościż do WILD Power Gym, działając obecnie pod wspólna nazwa Wild Power K1 Team Kraków.


Sport w tym sporty walki, pozwalają być szybkim, silnym i opanowanym, zadowolonym z życia, spełnionym człowiekiem, realizującym krok po kroku swoje cele z uśmiechem na ustach. Motto jakim się kieruje nasza trener to słowa Muhammada Ali:”w ringu lub poza nim nie ma nic złego w upadku na kolana. Problem pojawia się wtedy, gdy z nich nie wstajesz”. 


Od początku działalności sekcji K1Team Kraków mamy na koncie wychowanków amatorskich Mistrzostw Polski oraz Świata jednej z federacji kickboxingu, zawodników zdobywajacych liczne trofea na zawodach ligowych, oraz udziały w galach zawodowych na których zaczynamy odnosić sukcesy. Gwarantem sukcesu jest ciężka praca, talent to tylko dodatek. Chcesz spróbować swoich sił? Zapraszamy do naszego Teamu!

Boks jest dyscypliną sportową polegającą na bezpośredniej walce na pięści dwóch zawodników, według określonych zasad przy ograniczonym polu uderzeń . Jest to jedyna dyscyplina ujęta w programie igrzysk olimpijskich , której istotą jest wykazanie wyższości nad przeciwnikiem przy pomocy bicia. W ciągu wieków podejmowano próby łagodzenia brutalności tego sportu poprzez wprowadzenie chociażby ściśle określonych reguł walki, jednak samego elementu bicia nie da się wyeliminować gdyż nie była by to już ta sama dyscyplina sporu. Boks należy do najstarszych sportów świata.

Capoeira – brazylijska sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Ruchy capoeira są bardzo płynne i rytmiczne. Z Brazylii, a więc z języka portugalskiego, pochodzi słownictwo i teksty piosenek.
Capoeira spośród innych sztuk walki wyróżnia się dynamizmem i taneczną płynnością. Niewiele jest statycznych pozycji, dużo natomiast zamaszystych kopnięć i podcięć. Ciosy przeciwnika blokuje się bardzo rzadko, zamiast tego capoeira oferuje wiele uników i przejść.
Z capoeirą nieodłącznie wiąże się rytuał roda (z port. krąg, koło). Capoeiristas tworzą zamknięty krąg, którego głównym elementem jest orkiestra – bateria. Gracze parami wchodzą do kręgu, by tam prowadzić symulowaną walkę – jogo, która niejednokrotnie przeradza się w realną agresywną walkę (Jogo duro). Pozostali w tym czasie muzyką i śpiewem nadają całości energię – axé.
Podstawowym instrumentem używanym w rodzie jest berimbau, którego rytm nadaje zarazem rytm grze prowadzonej przez graczy (gra może być spokojna, płynna i opierająca się na zaskoczeniu przeciwnika zamarkowanymi atakami i unikami lub szybka, dynamiczna i oparta na efektownych ewolucjach).

Kickboxing dla dzieci ma formę zabawy, gdzie wykorzystywane są elementy boksu i kopnięć. W zależności od wieku dziecka oraz predyspozycji fizycznych można stosować mniej lub bardziej zaawansowane ćwiczenia nastawione zarówno na kształtowanie prawidłowych technik kickboxingu, a także ćwiczeń korygujących postawy ciała oraz poprawiające gibkość, zwinność i koordynację ruchową.


Jak wiadomo dzieci mają niepohamowaną chęć do ruszania się. Ten zapał warto wykorzystać jako trening dla ich ciała, co przełoży się na późniejsze lata. Aktywność fizyczna pomaga wykształtować mocne mięśnie, które chronią stawy przed obciążeniami i urazami, poprawia przemianę materii, wydolność oraz kształtuje cechy motoryczne, do których należy: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość i koordynacja ruchowa.


Zajęcia sportowe kształtują także charakter dziecka. Dużą rolę w procesie szkolenia odgrywa trener – nie chodzi tu tylko o odpowiedni plan treningowy, ale także wartości, których ten człowiek będzie naprawdę uczył. Czy agresji i zwyciężania za wszelką cenę, czy także kontroli nad sobą, nad własnymi impulsami, systematycznością, pokorą i wytrwałością, zdrową rywalizacją oraz pewności siebie. W kickboxingu odpowiednie nastawienie do tej dyscypliny jest bardzo ważne.

WILD POWER FIGHT TEAM

Sebastian Jagielski

Instruktor -Trener

Od dziecka był wychowywany w sportowej atmosferze, dorastał zaabsorbowany legendą Bruce Lee i jako 13 latek rozpoczął treningi Kung Fu styl Choy lee fut pod okiem Grzegorza Ciembroniewicza.

Będąc nastolatkiem szukającym swojej drogi otarł się o wiele dziedzin sportu. W 1995 r. rozpoczął trening full contact Karate w formule K-1 w krakowskim stowarzyszeniu Oyama Karate, pod okiem Andrzeja Pierzchały‚ ówczesnego Mistrza Świata Oyama Karate. Chcąc nadrobić stracony czas pomógł swojemu ojcu (Andrzej Jagielski) w otwarciu prywatnej szkoły bokserskiej „CHAMPION”, gdzie równolegle z treningami K-1 podnosił swoje umiejętności z zakresu technik bokserskich. W 1998 r. zdobył „Złote Rękawice” w kategorii seniorów waga 60 kg. Niestety z racji na trudny czas dla polskiego sportu i brak możliwości dalszego rozwoju „zawiesił rękawice na kołku”

Katarzyna Dróżdż

Instruktor -Trener​

Ze sportami walki związana jest od 6 lat. Zaczynała od mma jednak z czasem bardziej polubiła sporty stójkowe i na ich rozwoju się skupiła .Tutaj zaczynała od boksu z czasem zaraziła się też pasją do kickboxingu i tak już zostało.

Z K1 Team Sporty walki Kraków związana jest od 3 lat do tej pory udało jej się zdobyć złoto na Mistrzostwach Silesia Samuraj International w 2018 i srebro na amatorskich Mistrzostwach WKN w 2018 roku. Boks w Krakowie.
Cały czas się rozwija i wierzy że cieżka praca i ambicje zaowocują w ringu.

Kasia Dróżdż poprowadzi treningi najmłodszych adeptów.

Untitled design(3)

Tomasz Malhado Wojtasik

Instruktor -Trener

Swoją przygodę z Capoeira zaczął 12.01.2001 roku w Krakowie w grupie Artes Das Gerais ( Obecnie grupo CamAngula) od 2015 roku reprezentuje grupe Capoeira Brasil
Przez lata treningów,uczestniczy cyklicznie w seminariach Capoeira w całej Polsce oraz na świecie(m.in.: Hamburg, Frankfurt, Utrecht ,Lizbona, Belo Horizonte-Brazylia).
W 2009 roku dostaje swój pierwszy stopień instruktorski Capoeira- aby dalej prowadzić sekcję w Krakowie oraz na Podhalu.
Organizator licznych eventów i seminariów, pokazów Capoeira na terenie Małopolski,
Pomysłodawca i organizator największej imprezy Capoeira na terenie podhala(Capoeira Mountain Meeteng).
Współorganizator krakowskiego festiwalu Grupo Capoeira Brasil oraz Batizado e Troca de Cordao ( impreza mająca na celu przyjęcie nowych adeptów Capoeira oraz nadawania stopni).
Posiadacz fioletowego sznura(cordao roxa-professor ), instruktor samoobrony oraz sportów siłowych. Posiada legitymację wydaną przez Ministra Sportu w 2008 roku.
Prezes, trener oraz koordynator Klubu Sportowego Capoeira, w Nowej Hucie, Krakowie oraz w Zakopanem.
Uczeń brazylijskiego mistrza Mestre Paulao Ceara- fundatora oraz jednego z 3 założycieli grupy Capoeira Brasil na świecie, prezydenta światowej federacji capoeira WCF.
Najważniejsze jest to że Tomek to wulkan pozytywnej energii, zawsze uśmiechnięty i chętny do przekazania swojej wiedzy.

GRAFIK ZAJĘĆ

Godzina Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
17:30 KICKBOXING
KIDS
KICKBOXING
KIDS
18:30 CAPOEIRA
Początkująca
KICKBOXING
JUNIOR
KICKBOXING
JUNIOR
19:00 CAPOEIRA
Początkująca
19:30 CAPOEIRA
Zaawansowana
BOKS
Zaawansowana
BOKS
Zaawansowana
20:00 CAPOEIRA
Zaawansowana
20:15 KICKBOXING
DLA KOBIET
20:30 BOKS
Początkująca
BOKS
Początkująca
21:00 KICKBOXING
DLA KOBIET

Darmowy pierwszy trening!

    Imię Nazwisko

    Telefon

    Wiadomość

    Wysłanie wiadomości jest równoznaczne z akceptacją zgody na przetwarzanie danych osobowych. Więcej o przetwarzaniu danych znajduje się tutaj. Wild Power Gym Sporty Walki Kraków wykorzystuje pliki cookies, korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.